• Váš košík je prázdny.

Koreniny

Cejlonská škorica
Cejlonská škoricaCejlonská škorica

Cejlonská škorica - 40g

2,99 vrátane DPH

7,48 EUR / 100g

Pred stáročiami o nej šírili hrozné správy, podľa ktorých bola dostupná len v močiaroch, ktoré boli chránené netopiermi – tak ju vedeli predať omnoho drahšie. Dnes je už stálicou medzi domácimi koreninami.

 

V európskych kuchyniach sa viac rozšírila cassia. Čo už z detstva určite o nej vieš, že vynikajúco vyzdvihuje chuť slivky. Mysli len na svetové klasické slivkové gule od babky. Najčastejšie ju dávame do sladkého pečiva a cesta, možno aj preto, aby nám svojou vynikajúcou arómou prekazila chuť držať diétu. Hocikedy z nej môžeš dať do sezónneho ovocia a je neoddeliteľnou súčasťou vareného vína. Keď sme pri nápojoch: daj málo z nej do svojej rannej kávy – hneď sa tvoj deň stane krajším.

 

Ak často pripravuješ indické jedlo, s týmto korením sa stane autentickejším. Ešte by si experimentoval? Skombinuj ju so slanými jedlami a mäsom! Začni so škoricovou paradajkovou polievkou (znie to čudne, ale ver tomu, že je to dobré!), alebo upeč mäso s medovo-škoricovou marinádou, alebo spestri svoj perkelt práve škoricou.

Zdielať
Hmotnosť 40 g

Súvisiace produkty