Cejlonská škorica

3,29 vrátane DPH

Pred stáročiami o nej šírili hrozné správy, podľa ktorých bola dostupná len v močiaroch, ktoré boli chránené netopiermi – tak ju vedeli predať omnoho drahšie. Dnes je už stálicou medzi domácimi koreninami.

V európskych kuchyniach sa viac rozšírila cassia. Čo už z detstva určite o nej vieš, že vynikajúco vyzdvihuje chuť slivky. Mysli len na svetové klasické slivkové gule od babky. Najčastejšie ju dávame do sladkého pečiva a cesta, možno aj preto, aby nám svojou vynikajúcou arómou prekazila chuť držať diétu. Hocikedy z nej môžeš dať do sezónneho ovocia a je neoddeliteľnou súčasťou vareného vína. Keď sme pri nápojoch: daj málo z nej do svojej rannej kávy – hneď sa tvoj deň stane krajším.

Ak často pripravuješ indické jedlo, s týmto korením sa stane autentickejším. Ešte by si experimentoval? Skombinuj ju so slanými jedlami a mäsom! Začni so škoricovou paradajkovou polievkou (znie to čudne, ale ver tomu, že je to dobré!), alebo upeč mäso s medovo-škoricovou marinádou, alebo spestri svoj perkelt práve škoricou.

Balenie: 40 g
Jednotková cena: 82,25 € s DPH / kg
Cejlonská škorica
Cejlonská škorica

3,29 vrátane DPH

Katalógové číslo: 1966/1 Kategórie:
I can spice